İşitme Bozukluğu

İşitme bozukluğu tanı koyma sürecinin bir hayli kolay ve hızlı gerçekleştiği sorunlardan biridir. Bireylerde işitme kaybı sorunu olması halinde erken teşhis ve devamlı tedavi büyük önem taşır.

İşitme Kaybı Belirtileri Nelerdir?

  • İletişim sorunları yaşama,
  • Sürekli cümle tekrarı talep edilmesi,
  • Yüksek sesli müzik dinleme,
  • Yüksek sesle konuşma,
  • Dikkat dağınıklığı,
  • Toplu ortamlarda bulunmaktan kaçınma

İşitme Bozukluğu Tedavisi Nasıl Yapılır?

İşitme bozukluğu kişinin günlük hayatta iletişim sorunları yaşamasına neden olan bir rahatsızlıktır. Günümüzde teknolojik imkanların gelişmiş olması ile birlikte işitme bozukluğu çözümü mümkündür. Bununla birlikte sadece teknolojik imkanlar değil bireyin sürekli çabası ve eğitim alması da gereklidir.

İşitme güçlüğü çeken bireylerin toplumla entegre olmaları, daha kolay iletişim kurabilmeleri ve işitme bozukluğu kaynaklı tüm sorunlardan kurtulmaları için eğitim almaları gerekir. Özel eğitim merkezimiz tarafından verilen eğitimler ile işitme bozukluğu kaynaklı günlük hayatta yaşanılan sorunların giderilmesi, daha kolay iletişim kurulması amacı ile hareket edilmektedir.

Alanında deneyimli uzman kadromuz ve soruna yönelik özel eğitim olanaklarımız ile her çocuğumuz için ayrı ve gerekli olan eğitim imkanlarına sahibiz. İşitme bozukluğu yaşayan bireylerin daha kolay ve sağlıklı bir hayat yaşayabilmeleri için gereken tüm eğitim olaraklarından kurumumuz kanalı ile faydalanabilirsiniz.

Randevu ve Diğer Sorularınız İçin Bizi Arayın!

Merkezimizde verilen eğitimler tamamen devlet destekli olarak verilmektedir. İletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşarak değerlendirme, servis, özel eğitim ve randevu alma gibi süreçler hakkında destek alabilirsiniz.