Bedensel Engellilere Yönelik Hizmetler Nelerdir?

bedensel-engellilere-yonelik-hizmetler

Bedensel engellilere yönelik verilen hizmetler temel olarak bireylerin kendilerini daha iyi ifade etmeleri, topluma katılım sağlamaları ve günlük hayatlarını daha sağlıklı bir şekilde idame ettirebilmeleri amacı ile verilmektedir. Bedensel engellilere yönelik hizmetler farklı kategorilerde çeşitlenmektedir.

Konak özel eğitim merkezi bünyesinde bedensel engeli olan çocuklarımıza yönelik birçok hizmet bulunmaktadır. Bedensel bir engele sahip olmak bireylerin günlük hayatlarını yaşarken aksaklık ortaya çıkmasına, kendilerine güven sorunları yaşamalarına neden olabilmektedir.

Bedensel Engellilere Yönelik Hizmetlerimiz

Bedensel bir engel ile hayata devam etmek birey için her yönden farklı olmak demektir. Söz konusu bireylerin kendilerini farklı hissederek toplumdan izole olmamaları için gerçekleştirilen birçok uygulama bulunmaktadır.

Çocukluk döneminden itibaren bireyin kendine saygılı, kendini ifade kabiliyeti yüksek, toplumda var olmayı bilen bir kişi olarak yetişebilmesi için bazı noktalarda desteklenmesi gerekir. Özel eğitim merkezimiz bünyesinde bedensel engeli bulunan çocuklarımız için destek niteliği taşıyan birçok uygulamamız bulunmaktadır.

Aktif olarak kurumumuz tarafından sağlanan bedensel engellilere yönelik hizmetler;

  • Rehberlik ve psikolojik danışmanlık,
  • Evde fizik tedavi,
  • Fizik tedavi ve rehabilitasyon,
  • Dil ve konuşma bozukluğu tedavisi,
  • Ergoterapi,
  • İşitme bozukluğu,
  • Duyu bütünleme,
  • Jimnastik gibi birçok farklı hizmet verilmektedir.

Çocukluk dönemi gelişimsel olarak en hızlı gelişim gösterilen dönemdir. Bireyin gelişiminin desteklenmesi ve eğitimler ile fiziksel engellerini aşabilmesi için özel eğitim seçeneklerinin değerlendirilmesi gereken bir zamandır.

bedensel-engellilere-yonelik-hizmetlerimiz

Konak Özel Eğitim Merkezi Bedensel Engellilere Yönelik Eğitimler

Çocuklarınız için gereken tüm özel eğitim ihtiyaçlarını Konak özel eğitim merkezimiz bünyesinde bulabilirsiniz. Uzman kadro ve alanında deneyim kazanmış personellerimiz ile çocuklarımız için verilen tüm eğitimlerde önceliğimiz çocuklarımızdır.

Bireylerin eğitim kapsamında gelişimlerinin takip edilmesi, eğitim süreçlerinin değerlendirilmesi ve analizi, uzmanlar tarafından verilen özel eğitim hizmetleri ile fiziksel ve bilişsel gelişimi hızlandırmaya yönelik birçok eğitim gerçekleştirilmektedir.

Çocuklarımız için ihtiyaç duydukları eğitimi onlara vermek her ebeveynin görevidir. Devlet destekli verilen özel eğitim olanaklarının yanı sıra ücretsiz servis ve değerlendirme süreçlerinden de faydalanabilirsiniz. Özel eğitim bir ayrıcalık değil ihtiyaçtır. Özel gereksinimli çocuklarımız için verilen özel eğitimlerden faydalanmak için iletişim kanallarımız üzerinden danışanlarımıza ulaşabilirsiniz.